Innowacyjny S-Force Performance Trainer z MATRIX Fitness

S-Force Performance Trainer  to innowacyjne urządzenie, które wprowadza nową formę ruchu do klubów fitness. Konstrukcja maszyny łącząca dwie aktywne pozycje i system zmiany obciążenia oparty na zastosowaniu oporu magnetycznego wpływa na kształtowanie mocy, siły i szybkości oraz co istotne przenosi trening interwałowy na wyższy poziom.

S-Force może być wykorzystywany jako niezależne urządzenie w strefie cardio, jako stacja w treningu grupowym, ale przede wszystkim budowa i inteligentne biomechaniczne cechy konstrukcyjne urządzenia sprawiają, że w pełni spełnia wymogi treningów interwałowych.

Osoba trenująca na S-Force angażuje dolne partie ciała wykonując ruch w dotychczas nieznanej płaszczyźnie. Amplituda ruchu i długość kroku wynika z budowy anatomicznej ciała ćwiczącego oraz potencjału cech motorycznych. Podczas treningu system magnetycznego oporu automatycznie zwiększa intensywność wysiłku − im szybszy ruch o dłuższej amplitudzie, tym odczuwalny opór staje się większy. Konstrukcja umożliwia szeroki zakres ruchu, który wynosi 91,4 cm co sprawia, że trening spełnia oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych klubowiczów.

S-Force wyposażony jest w podświetlaną intuicyjną konsolę, która zapewnia kompletne, czytelne informacje. Rozmieszczone w czytelny sposób przyciski umożliwiają dostęp do programów treningowych, m.in. Sprint 8, interwałów i treningów opartych na celach i rywalizacji. 

S-Force ustawiony w dowolnym miejscu w sali do ćwiczeń cardio umożliwia klubowiczom progresywny trening całej dolnej części ciała.

Programy treningowe S-Force Performance Trainer

Programy treningowe zaprojektowane specjalnie z myślą o urządzeniach S-Force łączą autorski program Matrix Sprint 8 z różnymi wariantami treningu HIIT na różnych poziomach intensywności, tak aby umożliwić ćwiczącym osiąganie indywidualnych maksymalnych limitów. 

Jak wynika z badań fizjologicznych, tego typu intensywne programy treningowe wyzwalają wydzielanie naturalnego hormonu wzrostu, pomagając ćwiczącym w zarówno spalaniu tkanki tłuszczowej i budowaniu beztłuszczowej masy ciała.

Firma Matrix oferuje także programy treningowe ukierunkowane na trening atletyczny, łączące potencjał urządzeń S-Force i S-Drive Performance Trainer z możliwością generowania maksymalnego wysiłku przez osoby trenujące metodą interwałową.

Katalog programów treningowych jest dostępny dla wszystkich grup treningowych, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych na portalu www.matrixlearningcenter.com, aby każdy trenujący mógł wykorzystać swój indywidualny potencjał w zakresie budowania mocy, szybkości, siły i koordynacji. 

Opór magnetyczny 

 

W konstrukcji S-Force wykorzystano opór magnetyczny, dzięki czemu urządzenie nie wymaga zasilania i może być używane w różnych częściach i strefach klubu w zależności od koncepcji zajęć i formuły treningów. 

Kolejna korzyść to bardzo niski poziom dźwięku pracującego urządzenia. Szybka i płynna regulacja oporu odbywa się za pomocą ergonomicznego uchwytu.

W S-Force opór magnetyczny rośnie wraz z wysiłkiem trenującego – im szybszy i dłuższy krok, tym większy opór, co umożliwia wymagające i progresywne treningi.

Dwie aktywne pozycje 

Konstrukcja S-Force zakłada dwie aktywne pozycje treningowe. Pierwsza – pozycja wyprostowana – angażuje mocniej mięśnie łydek i ścięgna podkolanowe. Druga – pozycja w pochyleniu do przodu – wymusza mocne zaangażowanie mięśni czworogłowych ud i goleni.

 

Matrix S-Force
Matrix S-force

Design

Wyprofilowane elementy ramy urządzenia oferują kilka bezpiecznych uchwytów i umożliwiają błyskawiczną regulację oporu. 

Intensywnie inny. S-Force – nowy, innowacyjny, niezbędny w każdym klubie. 

Kontakt 

Johnson Health Tech. Poland Sp. z o.o

ul. Działkowa 62, 02-234 Warszawa
Tel. +48 22 280 94 30
kontakt johnsonfitness eu 
www.matrixfitness.pl  

Współpracują z nami