Leki przeciwbólowe – czym dokładnie są?

zdrowe jedzenie i chodzenie

Kiedy dopada nas ból, nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Przyjmujemy rozmaite leki przeciwbólowe. Czy jednak wiemy cokolwiek o ich działaniu? Poznajmy ich skład i właściwości.

Niektóre farmaceutyki o działaniu przeciwbólowym zawierają kwas acetylosalicylowy, który pomaga walczyć ze stanem zapalnym, bólem i gorączką. Głównie jednak leki przeciwbólowe mają w swoim składzie ibuprofen lub paracetamol bądź obie substancje.

Ibuprofen również pomaga ukoić ból, obniżyć temperaturę w przypadku gorączki oraz załagodzić stan zapalny. Paracetamol jednak działa jedynie przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Tak naprawdę tylko zmniejsza stopień odczuwania bólu i gorączki, nie chroniąc przed dalszymi powikłaniami związanymi z przejściową chorobą. Każda substancja zawarta farmaceutykach takich jak leki przeciwbólowe ma wskazania i przeciwwskazania do stosowania, a wszystkie środki długotrwale przyjmowane mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

Ale czy nie lepiej odżywiać się zdrowo i stosować zamiast chemicznych leków te naturalne? O tym poniżej!

Zobacz: Zdrowe preparaty

W doborze odpowiedniego leku pomaga doświadczony i wykształcony farmaceuta, który ma na względzie dobro klienta. Wyjaśnia on pragnącej zakupić lek osobie, jak go stosować, kiedy zaprzestać jego używania oraz w którym momencie zgłosić się do lekarza.

Dlatego właśnie środki przeciwbólowe warto kupować w profesjonalnie prowadzonych aptekach

Oprócz fachowej obsługi i niezbędnych informacji otrzymuje się również pewność źródła, z którego pochodzą leki oraz bezpieczeństwo transakcji.

Jeśli już musimy brać leki przeciwbólowe, zgłośmy się do apteki. Jeżeli nie możemy wyjść z domu do najbliższej placówki lub po prostu ból nas doszczętnie rozkłada, skorzystajmy z usług firmy takiej jak apteka internetowa.