Wydarzenia

Spartan Race

Rok 2018 będzie rokiem Spartan!

Spartan Race to jeden z najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie. Obecny w blisko 30 krajach świata co roku testuje charaktery ponad miliona osób. Po udanym roku 2017 trwają przygotowania do następnego sezonu w Polsce. 

Biegacze na całym świecie – także w Polsce – kochają Spartan Race. Ten wyścig jest jak życie – nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać; nawet dokładnego dystansu. Na uczestników na trasie czekają zasieki, ściany, błoto, liny oraz wiele innych utrudnień, a podstawowe trzy rodzaje biegów to Spartan Sprint, czyli minimum 5 km i 25 przeszkód, Spartan Super – minimum 13 km i 30 przeszkód oraz najbardziej wymagający, czyli Spartan Beast – co najmniej 20 km i 35 przeszkód. 

W 2017 roku w Polsce odbyło sięosiem wyścigów Spartan Race w pięciu miastach. Obecnie trwają przygotowania do kolejnego sezonu, a kalendarz wyścigów zostanie opublikowany niebawem. W całej Polsce działają grupy treningowe, które uczą, jak radzić sobie z przeszkodami. Wyspecjalizowane zajęcia pojawiają się także w ofertach siłowni.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie: www.spartanrace.pl 

Kontakt z organizatorem: contact@spartanrace.pl

Współpracują z nami