Nowości produktowe

Sztuczna inteligencja w zarządzaniu klubem | Dystrybutor: Perfect Gym

W ciągu ostatnich kilku lat wiele siłowni zamieniło umowy członkowskie na samoobsługowe kioski i zautomatyzowaną komunikację z klubowiczami. Dzięki innowacjom jesteśmy w stanie pokonywać więcej zadań w krótszym czasie. Właściciele klubów muszą podejmować strategiczne decyzje, by utrzymać klubowiczów i pozyskiwać nowych. Czas staje się najcenniejszą walutą, stąd wszyscy poszukują nowinek w świecie sztucznej inteligencji.

Coraz więcej firm korzysta z metod analizy predykcyjnej w podejmowaniu decyzji dotyczących biznesu. W branży fitness również coraz częściej i chętniej sięga się do systemów zarządzania, które oprócz podstawowych funkcji zarządczych oferują narzędzia umożliwiające dogłębną analizę profilu klubowicza. Bez zatrudniania analityka danych.

Kluby nieustannie się rozwijające chcą być mądrzejsze i wykorzystywać zagregowane dane w możliwie najbardziej efektywny sposób. Najskuteczniejszą metodą okazuje się nauczanie maszynowe, czyli proces wdrażania złożonych algorytmów, które uczą system, w jaki sposób przewidywać wyniki na podstawie analizy dostępnych danych. Nauczanie maszynowe stosuje się w wielu branżach, takich jak sprzedaż detaliczna czy branża rozrywkowa (netflix).

Poprzez zbieranie i analizę tych danych za pomocą nauczania maszynowego, branże takie jak e-commerce zwiększają swoje przychody ze sprzedaży o średnio 5–20 proc. To samo może mieć miejsce w przypadku klubu fitness. Prawidłowo skorelowane dane mogą dostarczyć właścicielom informacji, które pozwolą na wdrożenie koniecznych zmian szybciej i skuteczniej. Wprowadzenie nowej promocji czy zmiany w grafiku zajęć, sugerowanie produktów czy podjęcie kontaktu z klientem wysokiego ryzyka – wszystkie te czynności mogą znacząco zwiększyć sprzedaż w klubie. Wystarczy, że w odpowiednim czasie system podpowie nam, co należy zrobić. Uczenie maszynowe pozwoli pracownikom klubu docierać do danych, które umożliwią lepszą komunikację z klubowiczami i dokładniejsze oszacowanie ich potrzeb, a także szybszą reakcję w zmieniających się warunkach.

Korzystając z procesów uczenia maszynowego, kluby mogą również szybciej opracowywać prognozy i zalecenia dotyczące aktywności klubowych i codziennych operacji, poprawiając jednocześnie wyniki finansowe, jak też zadowolenie klubowiczów w ich dążeniu do osiągania celów. Nie zapominajmy, że klubowicze przychodzą na siłownię w celu samodoskonalenia. Każda dobra zmiana w kierunku lepszej komunikacji może owocować silniejszą motywacją i zwiększonym przywiązaniem klubowiczów do Twojego klubu.

Perfect Gym Solutions SA

Klimczaka 1, Royal Wilanów,
Segment A, 3rd floor
02-797 Warsaw, Poland
tel. +48 22 307 34 04

contact perfectgym com 

Współpracują z nami