Nowości branżowe

Medicover do fitnessu z OK System

Medicover przejął 78 proc. akcji OK Systemu, działającego na rynku operatora programów dla pracowników, pozwalających na korzystanie m.in. z klubów fitness. 

Medicover będzie miał ofertę, której nie ma żaden gracz na rynku usług medycznych. OK System daje dostęp do klubów fitness, co więcej programy tego typu są drugą pod względem popularności — obok abonamentów medycznych — formą pozapłacowego wynagradzania pracowników. 

OK System 

OK System od dwóch lat jest rentowny — w 2017 r. zarobił 2,7 mln zł przy 40 mln zł przychodów. Teraz jego biznes może szybko urosnąć. Z programów korzysta około 60 tys. osób, współpracując z prawie 4 tys. klubów, siłowni, szkół jogi, tańca itp. 

Medicover

Medicover w ubiegłym roku miał 580 mln EUR przychodów. Polski oddział odpowiadał za 45 proc. wyniku, co oznacza, że jego przychody wyniosły około 1,1 mld zł. Firma ma w Polsce około 700 tys. pacjentów płacących abonament. Medicover już wcześniej rozwijał przedsięwzięcia związane ze zdrowym trybem życia. 

Zgodnie z ubiegłorocznym raportem „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników", przygotowanym przez firmę Sedlak & Sedlak, karnety na siłownie i do klubów fitness są najpopularniejszym świadczeniem dodatkowym w polskich firmach — otrzymuje je niemal połowa ankietowanych pracowników. 

Współpracują z nami