Nowości branżowe

Fitness prezenteizm dotyka większości ćwiczących Polaków

Blisko 2.5 mln Polaków posiada karnety na różnego rodzaju siłownie, jednak wciąż drastycznie rośnie liczba osób otyłych, przekraczając obecnie połowę populacji. Jak wynika z szacunków analityków OTF Polska, nawet 85% posiadaczy sportowych karnetów w ogóle z nich nie korzysta. Jednym z powodów jest brak efektów, który przekłada się na osłabienie motywacji do ćwiczeń. Odpowiedzią na te problemy są zdobywające coraz większą popularność butikowe rozwiązania fitness, które dopasowują się do indywidualnych potrzeb i oczekiwań trenującego.

Choć karnet na siłownię posiada 2,5 mln Polaków to aktywny fizycznie jest jedynie co 10 dorosły. Dlaczego tak się dzieje? Głównym wrogiem jest prezenteizm, choroba cywilizacyjna, która dotyka także osoby chcące zadbać o swoją sprawność fizyczną. W efekcie, zaplanowany 60-minutowy trening zamieniamy na 2,5-godzinną poczekalnię, a efekty nigdy nie nadchodzą.

Orangetheory Fitness to sieć klubów fitness założona 8 lat temu w USA, która staje się obecnie najpopularniejszą siecią siłowni butikowych na świecie. Sekretem marki jest opracowywany przez naukowców, intensywny, 60-minutowy trening interwałowy, prowadzony pod nadzorem trenera.
To, co go wyróżnia, to technologia i personalizacja, która pozwala w godzinę osiągnąć ten sam efekt, co podczas 2,5-godzinnej wyprawy na zwyczajną siłownię. Trening odbywa się przy pomocy różnorodnego sprzętu - od specjalnie stworzonych dla Orangetheory bieżni, przez ergometry, taśmy TRX™ i hantle. Dzięki monitorowaniu pracy serca, trening na bieżąco dostosowywany jest do indywidualnych możliwości każdego uczestnika, aby ten osiągał możliwie najlepsze wyniki.

- Kluczem sukcesu w pracy nad wymarzoną sylwetką jest determinacja i konsekwencja. Sama wiem, jak ciężko jest zmotywować się do pójścia na trening - mówi Małgorzata Mączyńska, wielokrotna Mistrzyni Polski Bikini Fitness, Ambasadorka Orangetheory Fitness w Polsce - Kiedy już podejmiemy ten wysiłek to nie ma nic bardziej denerwującego od czekania w kolejce na poszczególne maszyny, wychładzając organizm i nie wykorzystując maksymalnie czasu przeznaczonego na trening. Dlatego największym atutem treningu OTF jest ekonomia czasu; w 60 minut spala się nawet 1000 kcal w rytmie, który jest personalizowany w zgodzie z indywidualnymi predyspozycjami - dodaje.

Współpracują z nami