FIBO 2018

FIBO, 12-15 kwietnia 2018

 

Organizator targów FIBO 2018 zaprasza bezpłatnie profesjonalistów z Polski.

Przed nami kolejna edycja największych światowych targów fitness FIBO 2018, które w tym roku odbędą się 12–15 kwietnia w Kolonii.

W odpowiedzi na dynamiczny rozwój branży, organizatorzy zaplanowali wiele zmian i nowości, w tym odświeżoną strukturę, rozszerzony program edukacyjny, więcej wydarzeń na żywo, a także Strefy Ciszy sprzyjające rozmowom biznesowym. Przewiduje się, że tegoroczne wydarzenie uświetni 1100 wystawców, czyli prawie 100 więcej niż w poprzedniej edycji.

  

Jak pobrać bezpłatny bilet na FIBO 2018? 


Dwudniowe bilety (na dowolne dwa dni targów) można pobrać do ostatniego dnia targów (15 kwietnia) za pomocą kodu 

smtt-bqnn-otfu-znii

ze strony www.fibo.de/voucher w kilku krokach:    

 

  • Wejdź na www.fibo.de i wybierz opcję Tickets, w odpowiednim polu wpisz podany kod. Po zalogowaniu/rejestracji na podany adres e-mailowy zostanie wysłany e-mail z hasłem.  

  • Bilet zostanie wygenerowany w postaci pliku .pdf, który należy wydrukować i okazać na targach FIBO bez stania w kolejce. 

Uwaga! Każdy bilet jest imienny, i może być wystawiony na jedną osobę. 

 

 

Polska ścieżka na FIBO 2018


Na targach FIBO 2018 pojawi się spora grupa wystawców z Polski, którzy będą czekać na Państwa na stoiskach swoich firm.
Poniżej przegląd tych firm wraz z ofertą i osobami do kontaktu, zapraszamy do lektury: 

 

 

FIBO 2018 - co w programie?

Odświeżona formuła

„Branżę fitness rozumiemy jako całość, stąd w tym roku wprowadzamy jedno wydarzenie FIBO dla wszystkich zamiast trzech” – mówi dyrektor targów Silke Frank. Menedżerowie klubów, trenerzy i instruktorzy fitness zadają sobie te same pytania i stoją w tej chwili przed tymi samymi wyzwaniami. Branża musi reagować na coraz bardziej zaawansowane technologie, być na bieżąco z nowym podejściem do ćwiczeń od strony medycznej i naukowej, a także zaspokajać potrzeby treningowe coraz bardziej wymagających klientów – stąd decyzja o zmianach w strukturze, która ma ułatwić odwiedzającym poruszanie się po targach, a wystawcom dać możliwość dotarcia do nowych grup odbiorców. 

Zainspiruj się

W czasie czterech dni trwania targów na profesjonalistów z branży fitness będą czekać nowości sprzętowe i wiele inspiracji treningowych. W halach 4.1-9 zostaną zaprezentowane najnowsze koncepcje dla wszystkich rodzajów ćwiczeń, w tym: cardio, siłowych, EMS i wibracyjnych, treningu grupowego i funkcjonalnego, sportów walki i aqua fitnessu. Nie zabraknie też pomysłów na wyposażenie wnętrz klubów fitness, trendów w modzie i kierunków w suplementacji. Dział Wellness & Beauty zostanie wzbogacony o dodatkową przestrzeń, w której będzie można posłuchać krótkich wykładów i poznać najnowsze rozwiązania produktowe. Pojawi się też dział Power, który w tym roku będzie się mieścić w halach 10.01 i 10.2. 

Zapytaj, zobacz, skonsultuj się

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie branży fitness na możliwości rozwoju i zwiększanie kompetencji, w tym roku rozszerzy się także program edukacyjny kolońskich targów. Akademia FIBO 2018 da uczestnikom praktycznie nieograniczone możliwości poszerzenia swojej wiedzy – zaplanowano wykłady z najwyższej klasy prelegentami, którzy podzielą się unikalną wiedzą na temat odżywiania, motywacji, powięzi, punktów spustowych, fitnessu medycznego. Nie zabraknie też praktycznego podejścia podczas master-classes z udziałem specjalistów z zagranicy. 

Na Scenie 1 będzie rządzić fitness grupowy – to tu wystąpi Per Markussen z Norwegii z metodami „No Tap” i „Cut and Half”. Miłośnicy freestyle (step, LIA, hi-low) także znajdą tu coś dla siebie – francuski instruktor Morgan Moreau zaprezentuje nowe pomysły choreograficzne. Christian Polanc natomiast przedstawi trening łączący elementy tańca, aerobiku, treningu interwałowego i siłowego. Na drugiej scenie będzie można poznać japońską wersję Tabaty, którą zaprezentuje Mathias Czermak. Oliver Caruso udowodni, że „strong is the new sexy” i przekona Was, że każdy trener powinien poznać Wielką Piątkę ćwiczeń siłowych. Trzecia scena to miejsce dla metody Pilatesa, jogi i wszystkich zainteresowanych tematem powięzi. To tylko niektóre zagadnienia z szerokiej oferty edukacyjnej tegorocznych targów FIBO, szczegóły i informacje o biletach dostępne są na www.fibo.com/academy 

FIBO 2018 będzie także okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń między odwiedzającymi a instytucjami, organizacjami, jak i wystawcami i prelegentami. Strefa New Business otworzy się w hali 5.2 na start-upy i młode firmy, które szukają porad i wsparcia dla swojego biznesu, do dyspozycji będzie także znakomite grono szkoleniowców, konsultantów, przedstawicieli banków, franczyz i firm ubezpieczeniowych. 

FIBO dla fizjoterapeutów

W tym roku program otwiera się też na fizjoterapeutów, dla których przygotowano wydarzenia specjalne z udziałem przedstawicieli German Academy of Applied Sports Science (DAASM). Dzień Fizjoterapii odbędzie się w niedzielę i będzie prowadzony w wielu językach, aby ułatwić gościom zagranicznym dostęp do wiedzy i inspiracji. Zadbano również o networking – Meeting Point dla fizjoterapeutów. 

Porozmawiaj w ciszy

„Chcemy zapewnić odwiedzającym zarówno możliwość udziału w wydarzeniach na żywo, ale także ułatwić nawiązywanie kontaktów biznesowych, dlatego zmieniliśmy zasady dotyczące hałasu podczas wydarzenia” – opowiada dyrektor FIBO Silke Frank. Organizatorzy zapowiadają każdego dnia targów dwie lub trzy godzinne Strefy Ciszy w halach 6, 7 i 9. W halach Power, czyli 10.1 i 10.2, sceny zostaną zamknięte w czwartek i piątek, a w weekend od 12.00 do 14.00 ta przestrzeń będzie służyć wyłącznie do rozmów biznesowych.

Odżywianie i suplementacja

Odżywianie i suplementy będą wiodącym motywem tegorocznych targów FIBO. „Suplementy nie są tylko dla sportowców i kulturystów, dziś jest to styl życia” – twierdzi Silke Frank, dyrektor targów. Temat odżywiania i suplementacji wypełni halę 4.3, zaś w hali 10.2 po raz pierwszy zostaną zaprezentowane cooking show poświęcone łączeniu suplementów i superfoods w codziennej kuchni. Podczas 45-minutowych pokazów organizatorzy chcą zainspirować odwiedzających do zdrowego odżywiania, w tym celu przygotowano siedem sesji kucharskich każdego dnia – o zupach, szybkich i zdrowych daniach, posiłkach wegetariańskich i wegańskich, a także bezglutenowych. W hali 4.2 będzie można zapoznać się z blisko 50, zarówno znanymi, jak i nowymi, markami odżywek dla sportowców.

FIBO na świecie - pierwszy raz w USA

FIBO rozbudowuje swoją światową sieć imprez – w tym roku premierę świętują targi FIBO USA. Jest to, obok FIBO CHINA oraz FIBO Business Summit w Afryce Południowej, trzecie międzynarodowe wydarzenie, z którym wiodący organizator imprez w dziedzinie fitnessu, wellnessu i zdrowia wkracza na ważne rynki fitness.

Targi będą świętować swoją premierę w USA w dniach od 6 do 8 grudnia 2018 roku. Najmłodsze wydarzenie w rodzinie targów FIBO łączy najważniejsze trendy, ekscytujące nowości, największych graczy i najciekawiej zapowiadających się debiutantów branży fitness. 

fibo usa

"Dzięki edycji FIBO w USA, będziemy obecni w jednym z najważniejszych dla branży fitness regionów, zapewniając międzynarodowym firmom niezbędny punkt zaczepienia", mówi Hans-Joachim Erbel, dyrektor generalny Reed Exhibitions Deutschland GmbH, organizator FIBO w Niemczech. Stany Zjednoczone to największy rynek fitness na świecie, liczący 57,2 milionów ćwiczących w 36 540 klubach fitness i sprzedażą sięgającą 27,6 miliarda dolarów.

Podczas targów oczekiwanych jest prawie 180 wystawców i około 10 000 zwiedzających – głównie z północnoamerykańskiej branży fitness, wellness i zdrowia. Premiera targów odbędzie się w Orlando w Orange County Convention Center. Następnie impreza ma się odbywać corocznie w różnych miastach Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. 

Współpracują z nami